Lakatosipar
Lakatos üzemünk alkalmas:
Bevont elektródás kézi ívhegesztésre Aktív védőgázas ívhegesztésre AWI Argon védőgázas ívhegesztésre CNC plazmavágásra, 1500x3000mm táblaméretig Lemezmegmunkálásra (vágás, hajlítás, hengerítés) Csőhajlításra Áthatáscsiszolásra
Hívjon minket!
Kérdése van?
Széles termékpaletta
Sokoldalú megbízások
Lakatosüzemünkben az acélszerkezetek gyártásán át a kültéri bútorok, street workout parkok, korlátok, kapaszkodók, kapuk és kerítések, ajtók, rácsok, előtetők, tűzlétrák, kandeláberek, építőipari lakatosszerkezetek kivitelezését vállaljuk.
Vállaljuk továbbá szerkezeti, rozsdamentes acélok és alumíniumok hegesztését.
Ezen felül egyedi, speciális lakatosipari munkák megrendelését is várjuk a mélykúti ipari parkban.
Csarnokunk a főútról könnyen megközelíthető akár túlméretes szállítmánnyal is!
Alumínium és acél
Számunkra legfontosabb a minőség
A minőség, illetve a bizalom, melyet kiváló szakembereink alkalmazásával tudunk garantálni.
Akik a megfelelő tudással és elköteleződéssel segítik a gyártási és minőségellenőrzési folyamatokat.
Lakossági szektorban is teljes körű épületlakatos szolgáltatást tudunk nyújtani, a helyszíni felméréstől, a gyártáson és felületkezelésen át a helyszíni telepítésig, beépítésig.
Egyedi gyártók vagyunk, bármely kérésben igazodunk a megrendelői igényekhez!
Felkeltettük érdeklődését?
Tekintse meg rövid videónkat!
Üzemünkben, plazmavágás közben
A plazmavágásról
Plazmának nevezzük a magas hőmérsékleten elektromosan vezető ionizált gázt, amely egyszerre tartalmazza a pozitív és negatív töltésű részecskéket, valamint a gerjesztett semleges molekulákat és atomokat is magába foglalja.
A plazmavágás egy olyan termikus vágási eljárás, amelynek során szűkített ívet használnak. A plazmavágás ezen technológiáját már az 1950-es évektől alkalmazzák fémek vágására.
Két változata létezik:
Plazmasugaras vágás
Plazmaíves vágás
Ez az eljárás az elterjedtebb.
Ez utóbbi eljárás az elterjedtebb. Mivel a vágás során nem megy végbe hőtermelő folyamat, a vágandó anyag nem ég el. Az ív akkor jön létre, ha elektromos áram folyik a nem megolvadó elektródtól az elvágandó, elektromosan vezető munkadarab felé.
A plazmavágó egy nagyfeszültségű kimenettel rendelkező áramátalakító, a feszültség gerjeszti a gáz atomjait, és hozza azokat plazma állapotba.
A munkadarab megolvasztásához szükséges energiát egyrészről ez a plazmasugár, másrészről a villamos ív szolgáltatja.
A gázok a villamos ív hatására részben felbomlanak és ionizálódnak –elektromos vezetővé, plazmává válnak – az ívben, majd a magas hőmérséklet következtében a hangsebesség többszörösével elindulnak a megmunkálandó terület felé.
Amint a nagy energiasűrűségű plazmaív eléri a munkadarab felületét,felszabadul az ívben tárolt energia és megolvasztja a munkadarabot.
A vágandó résben az intenzív és erősen koncentrált, nagy mozgási energiájú plazma-sugár kinetikus energiája lehetővé teszi az olvadt anyag kiszorítását a munkadarabon lévő vágási résből.